Gözetleme Kulesi | 100 dakika
Ormanın en tepesinde bir yangın gözetleme kulesine bekçi olarak sığınan Nihat'la, Tosya'da otoyol kenarında küçük bir otogara sığınan Seher, başkalarından kaçarken birbirleriyle çarpıştıklarında, suçluluk duygularına karşı kendi kendilerine verdikleri savaşı artık birbirlerinin şahitliği altında yapmak zorunda kalırlar.
  • senaryo & yönetim

    • pelin esmer
  • yapımcılar & yönetim

    • tolga esmer
    • nida karabol akdeniz
    • pelin esmer
  • ortak yapımcılar

    • mustafa dok
    • guillaume de seille
  • görüntü yönetmeni

    • özgür eken
  • kurgu

    • ayhan ergürsel
    • pelin esmer
  • sanat yönetmeni

    • osman özcan
  • ses kayıt

    • kasper munck-hansen
  • ses tasarım

    • marc nouyrigat
  • ses miksajı

    • frédéric théry
kultur_turizm_bakanligi sinema_genel_mudurlugu eurimages council_of_europe centre_national_du_cinema  medienboard trt
  • film adı: gözetleme kulesi
  • ingilizce adı: watchtower
  • formatlar: DCP, 35mm, DVD, HDCAM, Digibeta
  • renk: renkli
  • süre: 100'
  • film dili: turkish
  • altyazılar: ingilizce, fransızca, ispanyolca, almanca
  • ekran boyu: 1.85:1
  • ses: dolby digital
  • yapım ülkeleri: türkiye - fransa - almanya
  • yapım yılı: 2012
  • olgun şimşek nihat
  • nilay erdönmez seher
  • menderes samancılar patron
  • kadir cermik şoför
  • laçin ceylan anne
  • rıza akın baba
  • mehmet bozdoğan aşçı
  • nurettin ipek kamyon şoförü
  • fatih sağlam otogardaki çocuk
  • izzet aytaç tuhafiyeci

(sesleriyle)

  • serdar orçin dağlı bekçisi
  • ahmet rıfat şungar yörükkaya bekçisi
  • berk hakman sugözü bekçisi
  • hakkı kurtuluş harmanlı bekçisi
  • fırat bayat ormancı ahmet
  • ayça sabuncuoğlu radyo haber spikeri
  • Adana Altın Koza Film Festivali / Türkiye (Türkiye prömiyeri)

    • En İyi Yönetmen Ödülü
    • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
    • En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü
    • En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü
    • En İyi Görüntü Yönetmeni Ödülü
  • Toronto Uluslararası Film Festivali / Kanada (Dünya Prömiyeri)

    • (Resmi Seçki)
  • Rotterdam Uluslararası Film Festivali / Hollanda (Avrupa Prömiyeri)

    • (Resmi Seçki)
  • Göteborg Uluslararası Film Festivali / İsviçre

    • (Resmi Seçki)
  • Nürnberg Türkiye / Almanya Film Festivali / Almanya

    • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
  • Teksas Victoria Indie Film Festival / A.B.D

    • Crossroads Ödülü
  • RxSM Underground Film Expo / A.B.D

    • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
  • 8. Uluslararası Dadaş Film Festivali / Türkiye

    • En İyi Yönetme
    • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
  • Brasilia Uluslararası Film Festivali / Brezilya

    • En İyi Kadın Oyuncu Ödülü
  • Romanya Uluslararası Film Festivali / Romanya

    • Büyük Ödül
  • Mannheim Türk Filmleri Festivali / Almanya

    • Jüri Ödülü
  • Taşkent Uluslararası Film Forum / Özbekistan

    • En İyi Film